Aktualności

5 sposobów, by zatrzymać czas

wtorek, 19 lutego 2019r.

Czas ucieka nieubłaganie. Jeszcze wczoraj tuliliśmy w ramionach nasze nowonarodzone maleństwo, które dziś macha do nas radośnie zza szyby szkolnego autobusu. „Kiedy to minęło?” – myślimy. I marzymy, że gdyby tak zatrzymać czas… Czy to możliwe? Tak! Bo czas zawsze zatrzymuje się, gdy zamykamy go we wspomnieniach, pamiątkach i sentymentalnych przedmiotach… Magiczne pudełko wspomnień Każdy […]

Cykle pór roku – nauka przez zabawę

wtorek, 19 lutego 2019r.

Idzie wiosna. Już niedługo schowamy do szafy ciepłe kurtki i pobiegniemy do ogrodu zrywać pierwsze wiosenne kwiaty. Przywitamy również ptaki wracające z ciepłych krajów, a dłuższe dni wykorzystamy na zabawę! Bystre i ciekawe świata dzieciaki na pewno zauważą różnice związane ze zmieniającymi się porami roku. To świetna okazja, by porozmawiać o cyklach pór roku, miesiącach […]

Która godzina? Szkolniak odczytuje czas

piątek, 23 marca 2018r.

Dzieci w wieku szkolnym potrafią już raczej rozpoznawać godzinę na zegarku elektronicznym, mają poczucie upływu czasu i rozumieją podstawowe pojęcia z nim związane.

Jak zorganizować dziecku czas?

piątek, 16 marca 2018r.

Jak zorganizować dziecku czas, by spędzało go kreatywnie, uczyło się nowych umiejętności, a przede wszystkim – nie było znudzone. Bo nuda to najgorszy wróg opiekunów.

A gdyby tak cofnąć czas…

piątek, 09 marca 2018r.

Na pewno nie raz zastanawialiście się, jakby to było cofnąć się w czasie – poznać swoich przodków, zobaczyć prawdziwych rycerzy, pójść na dwór królewski lub spotkać Alberta Einsteina.

Prokrastynacja to chroniczne odkładanie wykonania zadań (pracy, płatności, obowiązków, wyzwań) będące działaniem na własną szkodę. Z czego może wynikać?

Każda rodzina pielęgnuje swoje mini-tradycje. Należą do nich: regularne czytanie przed snem, siadanie do posiłku o określonej porze lub obowiązkowy poranny buziak.

Dlaczego warto spędzać czas z dzieckiem?

piątek, 16 lutego 2018r.

Każdego dnia jesteśmy zabiegani, spóźnieni. W tej gonitwie często zapominamy o tych, którzy najwięcej przegrywają w naszym wyścigu z czasem – dzieciach.

Dla dzieci czas jest pojęciem abstrakcyjnym, starsze dziecko powinno już sprawnie rozpoznawać godziny, a przynajmniej potrafić określić, kiedy jest czas na obiad, zabawę czy naukę.

Praca, dzieci, terminy, zobowiązania… i wszystko „na wczoraj”! Znacie to, prawda? Posiadanie dzieci nie sprzyja punktualności.