Czas na spacer – jak rozchodzić problemy?

 

Każdego dnia borykamy się z różnymi problemami. Jedne zmartwienia są małe i błahe, zaś inne potrafią spędzić sen z powiek. Warto zastanowić się, jak sobie z nimi poradzić? W zasobach Internetu można znaleźć wiele porad: wysiłek fizyczny, joga, kawałek ulubionej czekolady… Naszą propozycją jest spacer! Nic nie działa lepiej niż rozchodzenie problemów! Ta prosta czynność potrafi zdziałać cuda. Jak? Przekonaj się sam!


Uwolnij głowę

Codzienne, nawet krótkie, przechadzki działają niezwykle na nasz umysł. Wyobraź sobie, że spacerujesz pośród drzew, a w oddali słychać ciche świegotanie ptaków. Jesteś z przyrodą sam na sam. Brzmi bajecznie, prawda? Podczas takiej krótkiej wyprawy pozwól skołatanym myślom odpłynąć, a głowie odpocząć. Dzięki świeżemu powietrzu poprawia się nastrój. Kto wie, może właśnie podczas spaceru do głowy wpadnie Ci pomysł, który sprawi, że rozwiążesz swoje problemy?

Coś dla mózgu

Dzięki spacerowi zadbasz o jeden z najważniejszych organów swojego organizmu. Bardzo ważne jest, aby zapewnić odpowiednie oraz systematyczne dotlenienie mózgu. W zamian możemy cieszyć się dobrą pamięcią oraz lepszą koncentracją. Jest to szczególnie ważne dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia.  Dotlenienie organizmu niesie za sobą całą gamę różnych korzyści. Poprawiamy swoje samopoczucie, dbamy o lepszą pracę układów całego organizmu. Za sprawą regularnych spacerów poprawiamy nasz układ odpornościowy, który teraz jest szczególnie ważny.

Dla duszy i ciała

Spacer działa wspomagająco nie tylko na umysł, ale także pozytywnie wpływa na ciało. Jeżeli nie jesteś fanem wylewania siódmych potów na siłowni, ale chcesz zrobić coś dla swojego zdrowia spacer jest idealną alternatywą. Każdy rodzaj przechadzki redukuje tkankę tłuszczową. Poprawia naszą postawę ciała, działa wspomagająco na kręgosłup i prawidłowe funkcjonowanie stawów. Dzięki regularnym spacerom ryzyko zachorowań na cukrzycę, nadciśnienie czy otyłość jest dużo niższe. Sprawdza się tu idealnie powiedzenie, że w zdrowym ciele zdrowy duch!

Efekty uboczne spacerów?

Być może żaden z powyższych argumentów nie jest dla Ciebie wystarczająco przekonujący. A co jeżeli powiemy, że spacery mogą pomóc Ci w wyrzeźbieniu zgrabnych i szczupłych nóg? Tak, to możliwe! Spacerując poprawia się krążenie krwi, a za sprawą tego zmniejszamy ryzyko powstawania żylaków. Co więcej, szybki marsz ujędrnia pośladki i mięśnie ud.

Spacerowanie nic nie kosztuje, a może przynieść wiele dobrego! Zapomnij o zmartwieniach. Troski zostaw za sobą. Podczas spaceru ciesz się chwilami, które są tylko dla Ciebie. Być może rozwiązanie problemów jest tuż za rogiem. Ja już zakładam buty, a Ty?

 

Autorka: Kinga Pasek

Udostępnij: