Pytania i odpowiedzi (FAQ)

Zegarek

 • Jaki jest okres gwarancji?

  Wszystkie sprzedawane w oficjalnej dystrybucji zegarki Knock Nocky są fabrycznie nowe i wolne od wszelkich wad fizycznych. Bezpieczeństwo przy i po zakupie towaru zapewni pełna dwuletnia gwarancja producenta.

 • Jaka jest wodoszczelność zegarka?

  Wszystkie zegarki Knock Nocky są wodoszczelne. Modele charakteryzują się klasą wodoszczelności do trzech atmosfer, oznacza to że są odporne na przypadkowy kontakt z wodą. Nie jest zalecane kąpanie się ani pływanie w zegarku Knock Nocky.

  Tę klasę wodoszczelności można spotkać zapisaną z jako 3 ATM, 3 BAR lub 30 M. Zapis ten nie oznacza, że w zegarku można zejść 30 metrów pod wodę. Oznaczenie jest wynikiem badań laboratoryjnych, przy działaniu wyłącznie ciśnienia statycznego.

 • Gdzie mogę kupić zegarki Knock-Nocky

  Wszystkie modele zegarków Knock Nocky kupisz w salonach Time Trend oraz na www.timetrend.pl. Jest to oficjalny dystrybutor produktów należących do grupy Zibi.

  Zapytania dotyczące dostępności towarów prosimy kierować pod adres: bok@timetrend.pl bądź pod numerem telefonu 797 023 753, 797 023 704 (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, w sobotę w godz. 10.00-15.00)

  Zapytania dotyczące serwisu i części do zegarków prosimy kierować pod adres: serwis@zibi.pl lub numer tel. +48 46 862 01 25

 • Jak długo wytrzymuje bateria?

  Zegarki Knock Nocky posiadają mechanizm kwarcowy, oznacza to że zasilane są płaską baterią typu 377/SR626SW. Zegarki kwarcowe są najprostsze w codziennej eksploatacji ponieważ nie wymagają żadnych skomplikowanych zabiegów. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to regularna wymiana baterii.

  W przypadku zegarków Knock Nocky przy standardowym użytkowaniu powinna ona wytrzymać 2 lata.

 • Zepsuł mi się zegarek, co zrobić?

  Wszystkich oficjalnych napraw zegarków Knock Nocky dokonuje sieć autoryzowanych serwisów, których adresy podane są na karcie gwarancyjnej (otrzymują ją Państwo przy zakupie). Tam umieszczony jest również sposób zgłoszenia usterki.

  Aby zgłosić usterkę należy skontaktować się ze sklepem w którym został zakupiony lub bezpośrednio z serwisem Zibi (link: https://www.zibi.pl/grupa-zibi/naprawa-serwis-gwarancja/)

 • Czy zegarki Knock Nocky są ciężkie?

  Wszystkie modele zaprojektowaliśmy w taki sposób, by doskonale pasowały dzieciom. Stworzyliśmy zegarki niewielkie, których rozmiary, w zależności od wieku dziecka i modelu, mieszczą się w przedziale od 30 do 46 mm (najmniejsze modele przeznaczone są już dla 3-4 latków, największe będą doskonałe dla dzieci w wieku szkolnym) i bardzo lekkie – ich waga to od 17g do 54g.

 • Na jakich mechanizmach pracują zegarki Knock Nocky?

  Zegarki Knock Nocky pracują na precyzyjnych japońskich mechanizmach Miyota 2035, produkowane przez firmę CITIZEN Watch Co. Są to najlepsze mechanizmy do zegarków różnych marek, wyróżniające się bardzo dużą trwałością i precyzją działania.

  Mechanizmy Miyota wykorzystywane są przez największych producentów zegarków naręcznych, takich jak Casio, Festina, Lorus czy Pulsar.

 • Jakie szkła są używane w zegarkach Knock Nocky?

  W zegarkach Knock Nocky używane są najpopularniejsze na rynku szkła hesalitowe i mineralne.

  • Szkło hesalitowe popularnie zwane ‚plastikowym’, wykonane jest z oczyszczonego i utwardzonego Polipropylenu. Charakteryzuje się tym, że da się je wypolerować, a dzięki wysokiej elastyczności jest także bardziej odporne na uderzenia niż szkła twardsze.
  • Szkło mineralne wykonane jest na bazie krzemu i oferują twardość na poziomie 4 w skali Mohsa. To najpopularniejszy rodzaj szkła w zegarkach, jego największą zaletą jest wysoka odpornośc na pęknięcia.

  Aby sprawdzić jakie szkło zostało zamontowane w Twoim zegarku, przejdź na stronę produktową.